fbpx
אימון וליווי עסקי

אימון וליווי עסקי למנהלי חברות קטנות-בינוניות

הקמת עסק מאפס ובנית אותו במו ידיך. התחלת לבד או עם שותפים, שנים שקרעת את עצמך. גייסת עובד ראשון, ועוד אחד, ועוד. גדלתם, החברה ואתם.

שמחת על כל רכישה ראשונה של לקוח, התרגשת מכל התעניינות במוצרים, שרדת ימים קשים, נהנית מטובים יותר.

בתחילת הדרך המוטיבציה שלך הייתה בשיא. רצת, פעלת, יצרת, מכרת, ספרת, עשית כמעט הכל מהכל, ההצלחה מילאה אותך, החשש מילא אותך אדרנלין ובחרת – להילחם!

גדלת – גייסת אנשים ראויים, לימדת, דחפת, שיבחת. יצרת בהם את המוטיבציה. הבנת שהקיום של העסק שלך תלוי בהם כמעט כפי שהוא תלוי בך.

שיתפת אותם במטרות, חלקת עמם כאבים ובפחדים, רתמת אותם לעשייה שלך. הבנק התקשר מדי פעם, הגעת אליו תכופות על מנת להסדיר אשראי. למדת הרבה על התנהלות של עסק מכל הבחינות השונות. למדת שעסק הוא לא רק כסף נכנס וכסף שיוצא. הוא הרבה מעבר.

ואז מגיע הרגע הזה. הרגע שבו התחלת להרגיש – שהם לא מבינים אותך.

האנשים הללו שעובדים עמך, הם פתאום באים בדרישות להעלאת שכר, בדרישות לקנות את זה, ולשכור את זה, ושתשלח אותם לחו"ל לתערוכה, ושתקצה להם גמול השתלמות, ושצריך רכב חדש, ומה עם איזה בונוס? ואיזה יום כיף לעובדים? וצריך עוד כוח אדם כי אנחנו מפוצצים עבודה!

נכנעת לחלק מהדרישות ולא נכנעת לאחרות. והגישה קצת השתנתה מול "מוצצי הדם" הללו, קצת התרחקת. חתמת את זה ב:"זה המצב – תתמודדו!" הם לא מבינים שכל העסק הזה על כתפיך. שאם ייפול – זה עליך ואיתך. והם? – הם שכירים. הם מקבלים את שלהם בסוף החודש. הם מקסימום ימצאו עבודה חדשה.

זה מרגיש לבד. לבד במערכה כי אף אחד לא מבין אותך. כי הוצאת כל כך הרבה אנרגיה כדי להניע את העסק ואת עובדיו – ולך אין אף אחד שייתן אנרגיה כזו.

המשכורת שלך כבר מובנת מאליה עבור בני ביתך. החברים שלך מבינים שכמנכ"ל מצליח לא חסר לך כלום. כבר מזמן לא קיבלת "כל הכבוד" ממישהו. מזמן לא היה לצידך מישהו שהבין באמת מה אתה עובר. את הלחצים. את השאיפות. לך אין את מי שיעזור לך להגשים אותן חוץ מעצמך.

ובמצב כזה זה מוקרן על המנהלים והעובדים שלך. הם מזמן לא קיבלו פירגון אמיתי. הם מזמן לא מרגישים כמה הם חשובים לך. הם מרגישים בדיוק כמוך – שאתה לא מבין אותם. שאתה לא מקנה להם כלים כפי שצריך. שאתה לא מבין שמנהל זה לא תואר, אלא ממש מיומנות של מנהיג. ששכחת שהתפקיד שלך הוא "לגרום יום יום, לכל העובדים שלך לחזור לעבודה עם שיא המוטיבציה."

אנשים עומדים לעזוב אותך. אתה ממאן לראות את זה עד שזה טופח על פניך. ההוצאות שלך גדלות פי כמה מהבונוס הקטן או הזמן הקצר שיכולת להקדיש להקשבה – כי עליך לגייס חדשים ולהכשיר אותם. וממש אין לך כוח להתחיל הכל שוב מחדש.

אימון וליווי עסקי

אתם לא חייבים להיות לבד.

בעלי עסקים מצליחים הם אלו שעסוקים בשיפור ושינוי מתמיד, בהתפתחות אישית, מנטלית, רגשית ורוחנית.

כל אלו מביאים גם להתפתחות עסקית ענפה – כי אחרי הכל – העסק שלך בדמותך. הוא שיקוף של ההתנהלות שלך כמי שעומד.ת בראשו.

כמי שהיה שם – שהקים עסקים הן מקומיים והן בינלאומיים, ניהל מנהלים ועובדים, אני מזמין אתכם לעשות צעד אמיץ ולבחור לכם שותף לדרך – לתהליך אימון וליווי עסקי.

אחד כזה שיהיה לאיש סודכם, שתוכלו לשתף אותו במחשבות וברגשות שלכם, בלבטים הניהוליים והעסקיים שלכם. אחד, שהוא בעל ניסיון, שכמוכם, הקים עסקים, ניהל עובדים, טעה, נכשל והצליח – ושיכול להיות לכם למדריך.

אחד כזה שיש לו מיומנויות אימון ויכולות הנחייה. אחד שילווה אתכם ויאיר לכם על שיפורים שאתם יכולים לעשות, יעודד אתכם ויעריך את העשייה הנכונה שלכם, ייעץ לכם כיצד ניתן למנף ולהשיג תוצאות טובות יותר בכל תחום בעסק.

תהליך ליווי ואימון עסקי כולל:

 • אבחון אישי על גישה ותפישת הניהול ומוטיבציה
 • זיהוי צווארי בקבוק ומעכבים – הן מנטליים רגשיים והן ניהוליים ועסקיים
 • הגדרת מטרות, יעדים ומדדים מנבאים (אישיים ועסקיים)
 • הטמעת תפישות ניהול ותרבות ניהולית המעודדת צמיחה
 • שיפור יכולת קבלת ההחלטות
 • גיבוש אסטרטגיה עסקית
 • הרחבת הידע העסקי, זיהוי הזדמנויות לפיתוח עסקי
 • ייעול ושיפור תפעול העסק
 • מיומנויות הנעת עובדים וביסוס מוטיבציה
 • עזרה באבחון וגיוס עובדים ומנהלים
 • ניפוץ תקרת הזכוכית של המכירות בארגון
 • פיתוח יוזמות שיווקיות
 • שיפור מיומנויות תקשורת והשפעה
 • שיפור ודיוק תהליכי שירות ומכירה
 • עזרה במו"מ

החסם העיקרי של אדם מלהצליח – הוא הוא עצמו. או כמו שאני אוהב לומר: צוואר הבקבוק לעולם נמצא בראש הבקבוק.

רוב המנהלים יודעים בדיוק מה עליהם לעשות כדי להצליח, ועם זאת, הפער בין הרצוי למצוי די גדול.

בתהליך האימון והליווי נאתר את מעכבי ההצלחה שלך ונמצא את הדרך המתאימה לך להשגת התוצאות הרצויות בכיוון הנכון, בתחום הזמן הנכון – ולאורך זמן.

תהליך אימון וליווי עסקי נועד להוות לך בסיס לצמיחה של העסק. לחזק אותך בדרך שלך, לאפשר לך להתמקד ב-20% שמניבים עבורך 80% מהתוצאות, להפוך את הניהול שלך ואת העסק שלך לאפקטיביים יותר.

איך זה עובד?

 1. נערוך פגישת היכרות ראשונית לבחון את הכימיה ואת הצרכים.
 2. במידה ונמשיך ייערך תהליך איבחון בהתאם לצרכים ובעקבותיו המלצות והצעה להמשך.
 3. התהליכים ברובם כוללים פגישות 1:1 איתך כבעל העסק ובמקביל עבודה פנימית על צווארי הבקבוק בארגון – עם אנשי המפתח הנכונים ובתיאום מלא.
 4. המפגשים בתדירות שבועית לשם שמירה על מקצב והטמעה מבוקרת.

לתיאום פגישת היכרות ראשונית – מוזמנים להתקשר אלי: 054-4424180

יהונתן כסיף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *